Dalibor Šitavanc

Dalibor Šitavanc

Narozen v Praze 1983.

S minerály a drahými kameny jsem se setkával již od dětství díky svému otci, který je geologem a přivedl mě k tomuto oboru. Společně jsme navštěvovali mnoho lokalit výskytu minerálů v České republice, včetně nalezišť světoznámých vltavínů.

Později v letech 1998 - 2001 jsem vystudoval obor broušení kamenů v Turnově - ve městě, které má bohatou historii a tradici ve zpracování drahokamů a šperků v naší zemi. Zde jsem vybrousil své první facetované kameny a věděl jsem, že chci v oboru naplno pokračovat.

Od roku 2001 jsem začal pracovat v rodinné firmě svého otce zaměřené na kompletní servis broušení drahokamů pro zlatníky a klenotníky. Tady jsem během patnácti let praxe získal velké množství dalších cenných zkušeností v technice broušení a začal jsem také pracovat s velmi drahými surovinami.

V roce 2016 jsem si založil vlastní firmu, kde se soustředím hlavně na precizní facetování přírodních kamenů. Při své práci kladu velký důraz na maximalizaci optických vlastností daného materiálu. Snažím se vyvíjet své vlastní diagramy pro originální design a neustále se tak v oboru zdokonalovat.

Od roku 2021 jsem členem prestižního amerického projektu Masterpiece Collective, který sdružuje top špičkové světové brusiče a designéry v oboru zpracování drahých kamenů.